Od wielu lat wspólnie angażujemy się w działania
ekologiczne w ramach projektów własnych, ogólnopolskich i międzynarodowych a
także dzielimy się pomysłami z innymi. W tym roku nasze działania zostały
docenione odznaką w Programie Zielonej Edukacji. Jest
to gdański program edukacji ekologicznej i klimatycznej, skierowany do
przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest
budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie
postaw odpowiedzialnych za środowisko. Program obejmuje różnorodne
działania, takie jak tworzenie jadłodzielni, punktów wymiany książek i ubrań,
opracowywanie planów oszczędzania energii oraz zakładanie szkolnych klubów
ekologicznych. Koordynatorem programu jest Hevelianum.
poniedziałek, 16 czerwca 2025
Odznaka Programu Zielonej Edukacji Gdańsk
Zajęcia outdoor
W tym tygodniu w naszej szkole gościmy grupę 12 uczennic z Coleg Gwent Newport z Walii, które przyjechały do naszej szkoły, by przyjrzeć się pracy naszych nauczycieli, poznać polski system edukacji oraz… sprawdzić, czy legenda o gościnności nad Bałtykiem jest prawdziwa.
Nasze praktykantki w klasach 6 i 7 opowiadały dzisiaj o sobie, swoim kraju, a nasi uczniowie z entuzjazmem opowiadali o Gdańsku, swojej szkole i zadawali pytania, które z powodzeniem mogłyby stanowić podstawę testu z angielskiego... na poziomie zaawansowanym 

Jutro czeka nas edukacja outdoor czyli warsztaty w terenie.
To już kolejna grupa uczniów z europejskich szkół, która wybrała nas jako miejsce nauki i wymiany doświadczeń. Cieszy nas, że nasza szkoła staje się punktem na edukacyjnej mapie Europy.
Kolejnego dnia wraz z paniami praktykantkami z Walii porzuciliśmy ławki i zamiast tego wybraliśmy słońce, piasek i... naukę w praktyce! Nasze zajęcia w terenie z warsztatami były jak nauka i dobra zabawa: było trochę potu (siatkówka), trochę adrenaliny (symulacje ratunkowe - ratowaliśmy kolegę, który się zakrztusił podczas gry w siatkówkę oraz osobę z utratą przytomności na plaży) i całkiem sporo śmiechu (jak zawsze przy wspólnej belgijce tym razem na piasku!)
Za tą plażową scenerią kryło się coś więcej niż tylko aktywna przerwa od szkolnej rutyny. Projekty interdyscyplinarne, gdzie matematyka spotyka wf, a edb współpracuje z empatią i pracą zespołową to nie była tylko zabawa – to była edukacja inkluzywna w praktyce.
Na zakończenie, jak przystało na naszą tradycję, zatańczyliśmy wspólnie najbardziej „polski” taniec... czyli oczywiście belgijkę!
#DJ FALA- dziękujemy za wspólną przygodę
Subskrybuj:
Posty (Atom)